Girls and Business

Začaly přípravy na druhý ročník G&B 2015

 

Buďte s námi! Postupně budeme zveřejňovat tváře, partnery, sponzory a celý vznik tohoto krásného a pro nás osobního projektu.

 • Oficiální představení konceptu a tváří pro rok 2015 proběhne 16. 10.  2015 od 18 hodin v ECOart SALONU ROLLAND na pražských Vinohradech, Francouzská 17. Tisková zpráva: ZDE
 • Dražba kalendáře tváří GIRLS&BUSINESS 2015 proběhne 28. 11. od 18 hodin v Buddha Baru v centru Prahy, Jakubská 649/8

0

GIRLS&BUSINESS 2015

joannaJoanna Pintal – pracuje v marketingu již 16 let. Do Prahy se přestěhovala z Polska kvůli pozici marketingové ředitelky Marks&Spencer. Při této náročné pozici se stará o rodinu – má dvouletého syna, miluje cestování a čtení knih

 

 

 

 

 

 

 

jitka_the tap tap

Jitka Hroudová – třicetiletá bubenice kapely The Tap Tap. Jitka ráda čte, plave, jezdí na kole, miluje hudbu a své přátele. Svou fotkou Jitka uceluje tváře kalendáře pro rok 2015.

 

 

 

 

 

 

 

lenkaLenka Kubíková  – manažerka developerské společnosti. Lenka působí čtrnáct let na realitním trhu jako specialista na komerční nemovitosti. Svou kariéru zahájila studiem a praxí v Londýně, kde žila řadu let. Cestuje po celém světě, kde si rozšiřuje obzory a poznává nové kultury.

 

 

 

 

 

ruzenkaKuchařka bez domova Růžena s kamarádkou – myšlenka „kuchařek“ bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé klientky azylových domů by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale bohužel je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné. Jako doma proto nabízí lidem bez přístřeší možnost, aby veřejně prezentovali své umění, a sami tím napomohli změně společenského vnímání bezdomovectví. Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními.

 

 

 

claudieClaudie Marčeková –  připravila pro fotoaparáty a mola mnoho tváří. Sama teď předstoupí před objektiv fotografa a podpoří tak charitativní projekt G&B 2015. Umělecká make-up artist, hair stylist, fashion stylist, image maker, majitelka Studia Professional, matka tří dětí a žena s věčným úsměvem.

 

 

 

 

 

 

winterova-katerina-cb (1)

Kateřina Winterová –  je známá především jako herečka Národního divadla, ale také jako zpěvačka nejen v Česku známé kapely Ecstasy of Saint Theresa, která se zaměřuje na alternativní elektro-ambientně laděnou hudbu. V současné době uvádí s populární televizní pořad Herbář.

 

 

 

 

 

 

jitka

Jitka Fürst – jedna z nejvýraznějších žen českého mediálního světa, působí v odvětví marketingu a médií 14 let. Nyní je na pozici ředitelky rádia Evropa 2 a Europa 2 (Lagardére). Kromě médií vystudovala i  sociální politiku a působila v charitě na pomoc ženám a dívkám.  Ráda si odpočine společně se svým manželem při golfu a poslechu oblíbené hudby.

 

 

 

 

 

bara_web

Bára Nesvadbová – absolvovala Fakultu sociálních věd UK, obory žurnalistika a masová komunikace. Poté pracovala jako šéfredaktorka časopisů Xantypa a Playboy, dnes je šéfredaktorkou české edice prestižního módního časopisu Harper’s Bazaar. Napsala několik knih, jedna z nich byla věnována dceři Bibianě. z nichž Bestiář byl i zfilmován.

Spisovatelka se pravidelně zapojuje do charitativních projektů, aktivně podporuje občanské sdružení Etincelle a domov pro mentálně handicapované klienty Zahrada na Kladně, spolupracuje rovněž s Unicef, sdružením Dobry Anděl a Helppes. Proto si velmi vážíme, že si našla čas a rozhodla se pomoci našemu charitativnímu projektu.

 

 

ivana, mentlIvana Mentlová – módní návrhářka Ivana Mentlová patří v součastnosti mezi nejvýraznější tváře českého módního průmyslu. Pod stejnojmennou značkou produkuje luxusní dámskou módu v limitovaných edicích, kožené a kožešinové modely. Svůj módní label IAM založila v roce 2007. Nově spolupracuje se značkou Pietro Filipi, pro kterou pro nadcházející dvě sezony navrhla prémiovou řadu Silverline.
Přestože se Ivana úspěšně věnuje své práci a přitom se stará o několikaměsíční holčičku, rozhodla se svůj čas věnovat i projektu Girl & Business a chce tak pomoci ženám s dětmi, které se ocitly v těžké situaci. Velmi jí za to děkujeme.

 

 

Andrea K P-04 1200Andrea Kereštešová – herečka pocházející z východního Slovenska vystudovala pedagogickou fakultu v Trnavě, kdy se během studií věnovala reklamě a po studiu herectví. Debutovala například v celovečerním filmu Rafťáci, její nejvýznamnější rolí je Eva Dvořáková z retro seriálu Vyprávěj. V současné době účinkuje v seriálu Cesty domů a v divadle Palace. Andrea se ve volním čase věnuje fotografii, miluje cestování a nám je ctí, že je další z tváří charitativního kalendáře Girls and Business 2015.

 

 

 

betkaAlžběta Poláčková – narodila se v roce 1979 v Praze. Po absolutoriu na gymnáziu  byla přijata na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze do třídy prof. René Tučka.

 Je laureátkou řady  mezinárodních pěveckých soutěží.  Například v roce 2002 se stala vítězkou Mezinárodní pěvecké soutěže Anglo-Czechoslovac Trust v Londýně, kde zároveň získala cenu Emy Destinnové  . Na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka získala 3.cenu a zároveň cenu Národního divadla v Praze a cenu Jarmily Novotné.

 

 


michaela_webDoc.MUDr.Petra Tesařová, CSc. – 
absolvovala v roce 1985 Fakultu všeobecného lékařství UK v Praze. Po atestaci z interního lékařství se věnovala klinické onkologii a hematologii. V současné době pracuje na Onkologické klinice 1. LF UK a VFN. Hlavní oblastí jejího zájmu je karcinom prsu a možnosti jeho léčby, především u mladých žen. Na toto téma publikovala do současné doby přes osmdesát odborných sdělení, přednáší na tuzemských i zahraničních kongresech, věnuje se výuce mediků i postgraduálních studentů. Významně se angažuje i v edukačních projektech týkajících se onkologické problematiky, vztahu lékaře a pacienta a přípravy vzdělávacích programů pro pacienty i zdravotnický personál. Je členkou správní rady projektu Onkoportál.cz, který pacientům pomáhá nalézt na internetu důvěryhodné informace ověřené onkologickými odborníky

Judita Nechvatalova_empl. Judita Nechvátalová – PR a fundraising ve Sdružení TEREZA. Práci si tady v roce 2009 vybrala proto, že věří, že touhle cestou TEREZA nejen chce, ale i umí zlepšit svět a Judita toho chce být součástí. Předtím vedla 7 let pobočku reklamní agentury Yashica a pracovala pro zajímavé klienty např. Gillette, Duracell, Oral-B, Kostelecké uzeniny, či Philips.
Ukázuje v praxi, že ekologie je zábavný a smysluplný životní styl, který lze uplatnit kdekoliv.

KREDITY

benediktBenedikt Renč –  jehož práci můžete vidět v časopisech Elle, InStyle, GQ, Maxima, Marie Claire, Marianne, Esquire a další. Benovi děkujeme, že se rozhodl podpořit tento charitativní projekt a pomoci tak mnoha ženám s dětmi, jež ztratily domov.

 

 

 

 

 

janoJano Kimák – svou účast jako stylista letošního kalendáře G&B potvrdil – a na charitu tak přispívá – Jano Kimák. 7 let zastával pozici ředitele módy v Elle, 3 roky pracoval v New Yorku a nyní rok pracuje jako módní ředitel v Marie Claire. Jano je tedy odborník na slovo vzatý a my se na spolupráci s ním velmi těšíme.

 

 

 

 

logo_ECO SALON ROLLAND_03_fcb logo_gab

O vlasy modelek se postaral kreativní tým kadeřníků ECOat SALONU ROLLAND.

 

 

 

 

claudieMaku-up by Claudie Marčeková. Claudie projekt podpořila i tím, že se sama postavila před fotoaparát Bena Renče.

PARTNEŘI 2015

 • ECOart SALON ROLLAND a ROLLAND CZ/La Roll, s.r.o. – první multifunkční prostor, vycházející z franchisingového konceptu prostorů, kde se spojují kadeřnické, kosmetické, masérské služby a organická kosmetika ROLLAND společně s yogou, uměním a semináři v České republice.  – www.ecosalonrolland.cz, www.rolland.cz
 • AITHÉR PR agency – v oblasti PR působí již od roku 2005. Vyniká zejména v oboru fashion a design. Pracovali i pro nadnárodní společnosti se zahraničními centrálami. Dobré vztahy a úzká spolupráce s médiije pro ně samozřejmostí, vybudovali si kontakty od lifestylových časopisů přes deníky a společenské magazíny až po specializovaná periodika. „Máme rádi svou práci a to se odráží na našich výsledcích.“ –  www.aitherpr.com/cz/
 • LucidCircus s.r.o. – www.lucidcircus.com
 • VAMEX – Prvotřídní zdravotnický sortiment pro jistotu Vaší práce – www.vamex.cz
 • VIVACOM – Zdravotnické technologie. Dodávky špičkových a inovativních zdravotnickýh technologií od renomovaných výrobců – www.vivacom.cz/
 • RUCE NA PRSA – hlavním cílem kampaně „Ruce na prsa“ je zvýšit povědomí o důležitosti samovyšetření prsu pro nejširší veřejnost. Dále je naší snahou přispět ke zvýšení počtu žen, které využívají bezplatný screening. V České republice je to kolem 50%, a to je příliš málo. Po dobu kampaně budou probíhat po celé republice také speciální semináře a školení pro laickou veřejnost – www.rucenaprsa.cz

PARTNERSTVÍ:

 • od 10.000 Kč partner
 • od 50.000 Kč hlavní partner
 • od 75.000 Kč generální partner

Vaše dary a podpora jsou darované přímo!