Girls and Business

Charitativní kalendář Girls&Business 2015 je pokřtěn. Slavnostní křest a dražba kalendáře proběhla 28. 11. 2014 od 18 hodin v pražském Buddha Baru. Kromě Tváří 2015 a realizačního týmu podpořili kalendář i kmotři jednotlivých fotografií, dvanáct úspěšných mužů z různých profesních okruhů. A protože je jim myšlenka tohoto projektu blízká, každý přinesl osobní dárek ke dražené fotografii. Vydražilo se téměř 80.000 Kč. Děkujeme všem, kteří projekt podpořili a podporují.

I nadále můžete projekt podporovat ZDE

13

TITULNÍ STRANA


Kuchařky bez domova

LEDEN


Bára Nesvadbová

ÚNOR


Jitkou Hroudová

BŘEZEN


Alžběta Poláčková

DUBEN


Claudie Marčeková

KVĚTEN


Lenka Kubíková

ČERVEN


Judita Nechvátalová

ČERVENEC


Kateřina Winterová

SRPEN


Jitka Fürst

ZÁŘÍ


Joanna Pintal

ŘÍJEN


Ivana Mentlová

LISTOPAD


Andrea Kerestešová

PROSINEC


doc. MUDr. Petra Tesařová Csc.

KMOTŘI A TVÁŘE KALENDÁŘE


IMG_9310Tvář Judita Nechvátalová a kmotr Lukáš Lindner 

Juditu Nechvátalovou, PR a fundraiserku ve Sružení Teraza, podpořil a její fotografii pokřtil současný český návrhář Lukáš Lindner, jehož práce se vyznačuje nejen originalitou a osobitým přístupem, ale také kvalitní řemeslnou krejčovinou. Jako dárek k fotografii přinesl své vlastní krejčovské nůžky, se kterými stříhá.

 

 

IMG_9320Tvář Lenka Kubíková a kmotr Saša Kliment

Managerku jedné z předních developerských společností Lenku Kubíkovou podpořil tiskový mluvčí Českého olympijského výboru a tiskový mluvčí SK Slavia Praha, opravdu hodnotným dárkem. Daroval do dražby sbírku olympijských plakátů již od roku 1896, celý set byl navíc podepsaný sedminásobnou olympijskou vítězkou Věrou Čáslavskou.

 

 

IMG_9325Tvář Jitka Hroudová a kmotr Šimon Ornest

Kdo jiný než kapelník a dirigent The Tap Tap Šimon Ornest by měl pokřtít fotografii Jirky Hrudové, bubenice The Tap Tap? Šimon do dražby přispěl cédéčkem a tetováním Tha Tap Tap a během dražby ještě přihodil jeden koncert ze série turné, na které se teď The Tap Tap svým opraveným taptapáckým autobusem chystá. O to, že se bude jednat o naprosto jedinečný zážitek nikdo nepochybuje. Energie a síla, kterou z The Tap Tap již při prvním momentu cítíte je naprosto nečekaná. A protože kapela drží při sobě, Jirku podpořilo svou přítomností na křtu i mnoho jejích spoluhráčů.

 

IMG_9346Tvář Claudie Marčeková a kmotr Michal Vikus

Claudie se bohužel křtu kalendáře nemohla zúčastnit, zastoupila ji však její dcera Kristína Marčeková, která úzce spolupracovala na focení kalendáře. Kmotrem Claudiiny fotografie nebyl nikdo jiný než Michal Vikus zastupující jedny z hlavních partnerů kalendáře, společnosti Vimex a Vivacom, které charitativnímu projektu Girls&Business přispěly v řádkách desítek tisíc korun.

 

 

 

 

 

 IMG_9350Tvář Bára Nesvadbová a kmotr Ondřej Měšťaň

Šéfredaktorka módního magazínu a spisovatelka Bára Nesvadbová se ze křtu kalendáře na poslední chvíli omluvila, protože jí onemocněla dcera. Zastoupila ji její kamarádka, ředitelka PR agentury Světlana Pospíšilová, které Bára jako omluvu do dražby věnovala svůj poslední román Pohádkář, do něhož napsala dražiteli osobní věnování. Kmotrem Bářiny fotografie byl plastický chigurg Ondřej Měšťaň, která kromě názorného silikonového implatátu věnoval i poukaz v hodnotě 5.000 Kč na služby kliniky plastické chirurgie.

 

 

 

 

IMG_9359Tvář Jitka Fürst a kmotr Michal Burian

Na poslední chvíli byl z pracovních povinností nucen se omluvit moderátor Jakub Kohák. Plně jej zastoupil Michael Burian, jeden z nejvyhledávanějších a nejtalentovanějších electro djs a producentů v Evropě. K dražbě přispěl svým albem a podpořil tak ředitelku rádia Evropa 2 a Europa 2, Jitku Füst, která patří mezi jedny z hlavních osobností současné mediální sféry u nás. Radio Evropa 2 se navíc stalo hlavním mediálním partnerem celého projektu.

 

 

 

 

IMG_9373Tvář Alžběta Poláčková a kmotr Lešek Wronka 

Alžbětu Poláčkovou, sólistku Národního divadla, podpořil skladatel a hudební producent Lešek Wronka. Do dražby připojil své nahrávky. Alžběta na křtu i zazpívala jednu z operních árií.

 

 

 

IMG_9379Tvář  Joanna Pintal a kmotr Petr Poláček

Kmotrem fotografie marketingové ředitelky Marks&Spencer Joanny Pintal se nestal nikdo jiný než herec Petr Poláček. Joanna do dražby přispěla i vánoční kolekcí čokolád. Petr jako osobní artefakt věnoval do dražby téměř sám sebe, a to v podobě masky se svou tváří z divadla a svým nejoblíbenějším tričkem na spaní.

 

 

IMG_9400Titulní strana Kuchařky bez domova a kmotr Ondřej Kobza

Kuchařky bez domova se ze křtu omluvily a to z důvodu, že by se v této společnosti a prostředí necítily dobře. Zastoupila je hlavní koordinátorka celého projektu, která stála u jeho zrodu, Martina Sikorová. Podpořit ji přišel Ondřej Kobza, PR osobnost roku a spolutvůrce fenoménu Piána na ulici. Ten jako svůj osobní dárek věnoval budoucí komunitní zahradě a Kuchařkám bez domova právě piáno. Peníze z vydražené titulní fotografie kalendáře putují přímo Kuchařám bez domova, které aktuálně potřebují dovybavit kuchyni.

 

 

IMG_9409Tvář Andrea Kerestešová a kmotr Jiří Lábus

Fotografii krásné Andrei Kerestešové měl pokřtít herec a dabér  Jiří Lábus. Na poslední chvíli se ale z akce musel omluvit. Andrea se toho nezalekla a postavila se tomu čelem a jako jediná z přítomných dam svoji fotografii vydražila bez kmotra. Andrea je nejen herečka, ale věnuje se také fotografii. Ke své portrétní fotografii z kalendáře věnovala do dražby plátno s fotografií, kterou udělala na jedné ze svých posledních cest do Vietnamu.

 

 

IMG_9415Tvář doc. MUDr. Petra Tesařová Csc. a kmotr Petr Písařík

Onkologická lékařka Petra Tesařová se věnuje především léčbě rakoviny prsu. Stojí také za iniciativou www.rucenaprsa.cz, jejímž cílem je zvýšit povědomí a obecnou informovanost o samovyšetření prsou. Kmotrem doktorky Tesařové byl Petr Písařík, jeden z nejvšestranějších současných českých malířů, který se kromě velkoformátových pláten vyznačují se abstaktní kombinací nižší a vyšší kultury, věnuje také třírozměrné tvorbě. Do dražby přispěl jak jinak než svým obrazem a to v hodnotě 30.000 Kč.

 

 

IMG_9431Tvář Ivana Mentlová a kmotr Jiří X. Doležal

Ivana Mentlová patří bezpochyby mezi jedny z nejvýraznějších módních návrhářů a její modely jsou žádané i za hranicemi naší republiky. Ivana do dražby přidala jedny ze svých šatů v hodnotě 7.500 Kč. Kmotrem Ivaniny fotografie byl kontroverzní novinář Jiří X. Doležal, který již od roku 1991 píše pro týdeník Reflex a patří mezi jeho nejznámější novináře. Jako osobní dárek do dražby přinesl trilobita, kterého vlastníma rukama vykopal v Egyptě. V žertu tak poukázal na to, že novináři umí i pracovat rukama.

 

 

 

 

IMG_9442Tvář Kateřina Winterová a kmotr Saša Rašilov

Herečku, zpěvačku a moderátorku Kateřinu Winterovou přišel podpořit její kamarád a kolega z divadla, herec Saša Rašilov. Do dražby a Kateřině přinesl modrou růži, protože je to podle něj symbolem individuality a zároveň ženy.