Girls and Business

Tisková zpráva: Startuje druhý ročník Girls&Business

Kalendář Girls and Business čeká další ročník. Ten první „nultý“ spojil úspěšné, odvážné a cílevědomé ženy, které se díky své práci a zaťatosti dostaly tam, kde jsou, a tímto duchem se neslo i focení, které měl v loňském roce pod palcem přední český fotograf Petr Kurečka. Další ročník, ten letošní, přichází nejen s novou energií, ale i dalšími ženami, které mají světu co ukázat a hlavně říct. Jsou to dámy nejen s bojovností v krvi, ale hlavně duší a grácií sobě vlastní. A takový bude i duch letošního focení. To si vzal pod křídla umělecký a fashion fotograf Benedikt Renč. Mezi ženami, které se rozhodly letos zapojit do charitativního kalendáře a pomoci je například spisovatelka Bára Nesvadbová, modelka Renata Langmannová nebo návrhářka Ivana Mentlová. A to není zdaleka všechno! Na fotkách najdeme i ženy ze sféry businessu, umění, vědy nebo obchodu. Každá z žen pracuje naprosto v jiné sféře a žije jiným životem, ale jedna věc je spojuje! Touha po pomoci těm, kteří to opravdu  potřebují! A to jsou ženy bez domova a jejich děti. Těm se díky našemu kalendáři podařilo v minulém roce věnovat téměř 150 tisíc korun a letos se nám, doufejme, podaří získat sumu několikanásobnou.

Hlavní organizátorka Martina Sikorová je jasným důkazem toho, že pokud za něčím jdeme a stojíme si za tím, povede se nám to: „I když projekt letos dostává jiný rozměr, stále nám jde vlastně o jednoduchou věc a to, že zhmotnění myšlenky a nápadu je hlavně o touze, správné energii a vhodném propojení. Výběr žen byl- stejně jako vloni- velmi rychlý. Omlouvám se těm, které se chtějí zapojit, ale rok má jen dvanáct měsíců : ) Stěžejní fotografií letošního ročníku je skupina žen bez domova, které se snaží začlenit nazpět do společnosti, nechť jsou nám vzorem právě ony. Mají na kalendáři titulní stranu a myslím, že právem. Byla bych ráda, aby naše peníze nehasily jen oheň, ale pomohly k nastavení jakéhosi systému asistence v tíživé situaci a hlavně nasměrování. Základní je mít světlo na konci tulenu, pak už ženy půjdou samy.“ U zrodu kalendáře byla i Markéta Křivánková a k rozhodnutí rozjet další ročník přidala své ano i ona: „Moc se nestává, že si lidé nezjištně pomáhají. O to radostnější a hravější je fakt, že v dnešním světě plném chaosu je schopný někdo myslet na druhé. Jsem ráda, že se povedl další ročník kalendáře a jak říká Martina „projekt od stolu“ nám ukázal, že to má opravdu smysl a že ženská síla je jednou z těch nejmocnějších a když se použije k dobré věci-je z toho nádherný výsledek.“

Co je naším cílem? Opravdu pomoci! Celý nápad na tento kalendář byl původně jen taková hospodská výzva a nadsázka, z té se zrodila jasná myšlenka. Propojit dvanáct příběhů žen pro jasný cíl – ukázat, že pomáhat vlastně není tak složité. Nultý ročník byl velmi obtížným. Za realizátorským týmem totiž nestojí žádná organizace nebo velký mediální partner. Stojí za nimi jejich odhodlání, síla a srdce. Cesta k výsledku prvního kalendáře nebyla jednoduchá, zato velmi rychlá. Celá produkce netrvala od prvního nápadu po samotnou dražbu ani měsíc! A ještě maličkost, celá produkce kalendáře i samotné ženy se zapojili do projektu bez nároku na honorář, naopak se svými kontakty snažili najít sponzory nebo informovat o tom, že kalendář existuje a proč.

Světlana Pospíšilová, která se přidala k letošnímu projektu s ohromnou vervou a osobním nasazením dodává: “Martina mě oslovila, abych se zapojila do tohoto projektu, který mě okamžitě nadchl. Myšlenka, že se zaměstnané ženy spojí proto, aby pomohly ženám s dětmi, které ji  potřebují, je velmi silná a dává smysl. A opravdu všichni, které jsme oslovily, to cítili stejně – ať se jedná o ženy focené do kalendáře, o sponzory anebo o samotného fotografa Bena Renče. Je krásné, že si i v dnešní uspěchané době najdou lidé čas na to se zastavit a pomoci potřebným. Doufám, že náš projekt podpoří co nejvíce lidí a že letos poputuje do azylových domů  dost peněz pro ženy v nesnázích a že tak pomůžeme vybudovat krásné a bezstarostné dětství jejich dětem – takové, jaké má správně být.

Share this story

Napsat komentář